Škofjeločani (v zelenih dresih) so skušali presenetiti favorizirane Celjane, kar pa jim ni uspelo. / Foto: Tina Dokl

Ločani izgubili s Celjani

Rokometaši Urbanscapa Loka so gostili ekipo Celje Pivovarna Laško, ki je z zmago naredila nov korak proti osvojitvi naslova državnega prvaka.

Škofja Loka – Rokometaši v končnici Ligi NLB za prvaka so odigrali tekme šestega kroga. Igralci ekipe Urbanscape Loka so gostili Celje Pivovarno Laško.

Pred 250 gledalci so se trudili presenetiti nasprotnika, a jim ni uspelo, so se pa znova pokazali v dobri luči. Do 24. minute tekme so bili tudi rezultatsko povsem enakovredni (11 : 11), po prvem polčasu so zaostajali za štiri zadetke (14 : 18), z enako prednostjo pa so bili Štajerci boljši tudi na koncu (24 : 28). Celjani so z zmago naredili nov korak proti novemu naslovu državnega prvaka. So vodilni na lestvici. Osvojili so tudi že pokalni naslov. Škofjeločani bodo tekmo sedmega kroga odigrali v soboto proti Riku Ribnica.