Godba je pomemben del Kamnika že sto sedemdeset let. / Foto: Gorazd Kavčič

Jubilej kamniške godbe

S prireditvijo 170 godbeniških pomladi so člani Mestne godbe Kamnik v soboto praznovali 170-letnico godbeništva v Kamniku in 120. obletnico ustanovitve Mestnega godbenega društva.

Glede na razpoložljive arhive Zveze slovenskih godb je Mestna godba Kamnik četrta najstarejša pri nas, in sicer za Idrijo, Postojno in Novim mestom.

Kamnik – Na dogodek, na katerega so povabili prijateljske godbe Stranje, Komenda in Dobrova Polhov Gradec, so začeli s promenadnim nastopom pri rojstni hiši Rudolfa Maistra na Šutni, na katerem so se jim pridružile tudi članice Društva kamniških mažoretk Veronika, ter sklenili z nastopi vseh godb v Parku Evropa.

Mestna godba Kamnik, ki šteje več kot petdeset članov in jo vodi dirigent Martin Dukarič, sodi med najstarejše na Slovenskem. »Glede na razpoložljive arhive Zveze slovenskih godb je Mestna godba Kamnik četrta najstarejša pri nas, in sicer za Idrijo, Postojno in Novim mestom. Vsa ta desetletja smo pomemben del protokola mesta, saj ne mine večja prireditev brez našega nastopa, in to opravljamo s ponosom, tako pa tudi promocijo za naš Kamnik. Vaj in nastopov ter ostalega dela imamo veliko, še posebej v letošnjem letu, ki ga bomo posvetili naši visoki obletnici. Glavni dogodek bo sicer decembra, ko bomo pripravili slavnostni koncert,« nam je povedal Boris Selko, predsednik Mestne godbe Kamnik in hkrati tudi predsednik Zveze slovenskih godb.

Da so na godbo v Kamniku zelo ponosni, je poudaril tudi župan Marjan Šarec. »Brez nje si ne moremo predstavljati nobene prireditve. Članice in člani Mestne godbe Kamnik nam popestrijo številne proslave in dogodke, vedno so z nami. Nosijo ime Kamnika širom njegovih mej in tudi širom meja Slovenije. Gostovali so v številnih krajih in na to smo ponosni.«