Triglav poskrbel za presenečenje v Domžalah

Kranj – Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so konec tedna odigrali tekme osmega kroga. Gorenjski obračun je bil v Domžalah, kjer je kranjski Triglav poskrbel za presenečenje in zmagal z 1 : 2.

Kranjčani so povedli že v 25. minuti, ko je zadel Marko Gajič. Vse do 89. minute se rezultat ni spremenil, nato pa je po kotu z glavo izenačil Tilen Klemenčič, nekdanji igralec Triglava. Veselje v domačem taboru se še ni poleglo, ko je Tilen Mlakar preigral prav strelca za izenačenje Tilna Klemenčiča in neubranljivo streljal pod prečko za novo vodstvo in zmago. »Verjel sem, da lahko zmagamo, in to nam je uspelo. Čestitke fantom,« je bil po tekmi kratek trener Kranjčanov Dejan Dončič. V vodstvu je še naprej Maribor, Domžale so pete, Triglav pa je sedmi.

Nogometaši v drugi slovenski nogometni ligi so odigrali tekme sedmega kroga. Roltek Dob je doma izgubil s Fužinarjem z Raven (0 : 1), Kalcer Radomlje pa je doma s 4 : 1 premagal Beltince. Rezultati gorenjskih ekip na tekmah petega kroga v tretji slovenski nogometni ligi – center: Žiri – Komenda 0 : 2 in Ivančna Gorica – Sava Kranj 1 : 0, Tinex Šenčur – Zagorje (tekma je bila zaradi naliva vpetdeseti minuti pri rezultatu 1 : 1 prekinjena). Tekme tretjega kroga so odigrali nogometaši v gorenjski nogometni ligi. Rezultati: SIJ Acroni Jesenice – Visoko 1 : 5, Polet – Bohinj 1 : 2, Velesovo – Zarica Kranj 2 : 2, Bitnje dobrozasenci.si – Škofja Loka 1 : 2, Šobec Lesce – Niko Železniki 3 : 0 in Britof – Preddvor 6 : 1.