Domžale po jesenskem delu četrte, Triglav deveti

Končan je jesenski del tekmovanj v prvi slovenski nogometni ligi.

Kranj – Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so konec tedna odigrali tekme 19. ali zadnjega kroga jesenskega dela.

Nogometaši Domžal so na igrišču ob Kamniški Bistrici gostili Krško. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, vsi pa so padli v zgolj desetih minutah drugega dela tekme. Najprej je Domžale v vodstvo popeljal Dario Meljak, na 2 : 0 je povišal Amedej Vetrih, končni izid 2 : 1 pa je pet minut pred zadnjim sodnikovim piskom postavil Dalibor Volaš. Triglavani so gostovali pri Muri. V letošnjem prvenstvu sta se moštvi do te tekme srečali dvakrat. Prvič v prvem krogu v Murski Soboti, ko se je tekma končala z 1 : 1, drugič pa v desetem krogu v Kranju, ko je bilo 3 : 0 za Triglav. To je bila tudi prva zmaga Kranjčanov na domačem igrišču v letošnji tekmovalni sezoni. Tudi tretja tekma se je končala po željah nogometašev kranjskega Triglava. Rezultat je bil 0 : 0, kar je pomenilo, da sta obe ekipi dobili eno točko, ki je Triglavu prinesla napredovanje na predzadnje, deveto mesto (16 točk).

Jesenski prvak je Maribor s 45 točkami, druga je Olimpija, ki jih ima 36, Domžale so četrte s 27 točkami. Spomladanski del prvenstva se bo začel 23. februarja.