Predsednik stranke Marjan Podobnik verjame, da imajo pripadniki civilne družbe potencial, ki pogosto ostane nepodprt.

Odpirajo prostor civilni družbi

V Slovenski ljudski stranki so se odločili na evropskih volitvah ponuditi kandidatsko mesto pripadniku civilne družbe, so povedali po seji glavnega odbora v Šenčurju.

Šenčur – Bližajo se evropske volitve in politične stranke se že pripravljajo nanje. Tudi v Slovenski ljudski stranki – SLS so se že opredelili glede načrtov in nekaterih kandidatov zanje, saj so minuli konec tedna sklicali sejo glavnega odbora stranke, na katerem so bile volitve ena izmed ključnih točk. Glavna novost je v tem, da stranka daje priložnost civilni družbi, da imenuje svojega predstavnika iz študentskih, gasilskih, planinskih, skavtskih, taborniških, kmečkih, umetniških, upokojenskih in drugih vrst. Pogoj za njihovo sodelovanje na evropskih volitvah s stranko SLS ni včlanitev kandidata v stranko, pač pa le spoštovanje programa. Marjan Podobnik, predsednik SLS, je ob tem dejal, da v stranki želijo dati prostor civilni družbi, saj dobivajo pobude, da bi se ljudje neposredneje vključevali v politiko, hkrati pa so prepoznali, da so v družbi številni dobro organizirani posamezniki ali skupine, ki ne pridejo do izraza. »Res je, da vsak lahko kandidira, a nima realnih možnosti za zmago, mi pa mu s prisotnostjo na naši listi to omogočamo,« je še dodal Podobnik. Tudi ostala imena na listi SLS še niso dokončno znana, Podobnik pa nam je zaupal, da bodo zagotovo med njimi dosedanji evropski poslanec Franc Bogovič, Janez Podobnik, Nada Pavšler, Ludvik Toplak, Irena Ule in drugi. Dokončen seznam bo verjetno znan marca, SLS pa bo sodelovala še z drugimi strankami, kot so Zeleni Slovenije in Nova ljudska stranka Slovenije.

Na seji so se opredelili tudi do problematike Pošte Slovenije, pri čemer Marjan Podobnik zatrjuje, da popolnoma podpirajo poštarje pri prizadevanjih za zmanjšanje njihovega obsega dela, hkrati pa bi radi ohranili poslovalnice v manjših slovenskih krajih. Obenem pozivajo tudi ministra Jerneja Pikala, da natančneje opredeli svojo izjavo o prevelikem vpisu mladih v poklicne šole, saj v SLS verjamejo, da se je Slovenija vrsto let trudila, da bi vpis povečala, saj je ta pomemben za razvoj gospodarstva.