Zadnja seja občinskega sveta je pritegnila veliko zanimanje javnosti.

Očitki o nedemokratičnosti

Na sredini seji občinskega sveta v Gorjah so se svetniki seznanili tudi s pravnomočno sodbo upravnega sodišča, ki je ugodilo pritožbi Anje Bunderla in ji potrdilo mandat članice občinskega sveta.

Gorje – Gorjanski občinski svetniki na konstitutivni seji decembra lani zaradi pritožbe glede stalnega bivališča niso potrdili svetniškega mandata Anji Bunderla, zato se je pritožila na upravno sodišče. Na podlagi ugotovljenih pomanjkljivosti je upravno sodišče odpravilo sklep občinskega sveta in ji kar samo potrdilo mandat. S tem so se na zadnji seji, ki je pritegnila veliko zanimanje javnosti, seznanili tudi ostali svetniki, a Anja Bunderla kljub temu še ni zadovoljna. Kot je opozorila, ni mogla sodelovati na dveh preteklih sejah občinskega sveta, zato dvomi o zakonitosti sprejetih sklepov na teh sejah.

Na zadnji seji je tako zahtevala tudi ponovno vzpostavitev komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, v kateri ta čas nima možnosti sodelovati, prav tako je niso imenovali v noben občinski odbor. Zato županu in svetnikom očita nedemokratično delovanje, županu pa tudi neracionalno trošenje občinskega denarja, ker se je kot zakoniti zastopnik Občine Gorje pritožil na sodbo upravnega sodišča, čeprav je bilo v njej jasno zapisano, da pritožba zoper to sodbo ni dovoljena, je opozorila Anja Bunderla. »Ali boste za to zmoto odgovarjali z lastnim denarjem ali jo bodo morali plačati občani?« se je ob tem vprašala. Po njenih podatkih naj bi za sodne stroške v njenem primeru občina samo v februarju plačala več kot 1300 evrov. Župan Peter Torkar je ob tem zatrdil, da sodbo upravnega sodišča spoštujejo, kar po njegovem dokazuje tudi to, da so jo na dnevni red seje uvrstili kot prvo točko, na vsa ostala njena vprašanja pa je obljubil pisni odgovor.