Trasa Teka pod svobodnim soncem je tekače vodila po poti kulturne dediščine Žirovnica, tudi mimo Prešernove rojstne hiše v Vrbi. / Foto: Gorazd Kavčič

Zmaga Muleju in Jeralovi

Tekaška serija Gorenjska, moj planet se je nadaljevala s tekom v Žirovnici.

Žirovnica – Tek pod svobodnim soncem je v soboto v Žirovnico privabil 97 tekačev, od tega 74 v odraslih kategorijah. Štel je za tekaško serijo Gorenjska, moj planet.

Pri moških je bil po 10,7 kilometra prvi v cilju Janez Mulej (AK Radovljica, 37:55), ki je prehitel vodilnega v seriji Marka Florjaniča (ŠD Suhadole, 38:38) in tretjega Tomasa Wagnerja (39:19). Pri ženskah je zmagala Marjeta Jerala (Let’s dance, 46:40) pred Andrejo Možina (46:45), tretja pa je bila Nives Skube (AD Olimpik, 48:11). V točkovanju serije Gorenjska, moj planet pri moških še naprej ostaja v vodstvu Florjanič, pri ženskah pa se je na prvo mesto povzpela Jerala.

Gorenjska, moj planet se seli na Bled, kjer bo 28. septembra dobrodelni tek Športni svet – dobrodelni Bled, skupno sedmi izmed devetih tekov v letošnji sezoni omenjene tekaške serije.