Organizacijski odbor BGP Kranj za pripravo izobraževalnega dne, od leve Aleš Rozman, Špela Požun, Tadeja Štrumbelj, Joži Martinjak, Joži Eržen in Marko Breznik / Foto: Primož Pičulin

Več strokovnega povezovanja

Na izobraževalnem dnevu Bolnišnice za ginekologijo in porodništvo Kranj je bila glavna tema povezovanje vseh treh ravni zdravstvenega varstva pri obravnavi nosečnice z ugotovljenim zastojem rasti ploda.

Kranj – Bolnišnica za ginekologijo in porodništvo (BGP) Kranj je pred dnevi organizirala drugi izobraževalni dan, ki je bil namenjen medicinskim sestram, babicam, zdravnikom in patronažni službi ter tistim, ki delujejo na področju ginekologije in porodništva. Prijavljenih je bilo sto udeležencev iz cele Slovenije, letošnji vsebinski poudarek pa povezovanje vseh treh ravni zdravstvenega varstva pri obravnavi nosečnice z ugotovljenim zastojem rasti ploda – od ambulantne do sekundarne in terciarne obravnave nosečnice, poroda, oskrbe novorojenca, zastalega v rasti, tako v bolnišnici kot domačem okolju, pa podpora staršem ... Cilj srečanja, ki je potekalo v dvorani kranjske Zavarovalnice Triglav, je bila pridobitev novih spoznanj in obnovitev strokovnih vsebin, vse s ciljem, da je obravnava nosečnic zares kakovostna.

Kot je povedala Špela Požun, pomočnica direktorja za področje zdravstvene nege v BGP Kranj, so bili predavatelji poleg njihovih zaposlenih zdravnikov in medicinskih sester tudi zdravniki iz primarnega in terciarnega zdravstva ter patronažna medicinska sestra. Vršilec dolžnosti strokovnega direktorja v BGP Kranj Aleš Rozman je poudaril, da so takšni izobraževalni dnevi pomembni za vzpostavljanje stika, sodelovanje in priložnost za razgovor stroke o raznih dilemah, ki se pojavljajo ob obravnavi posameznega zdravstvenega problema, tudi glede delitve dela med posameznimi nivoji. Še več sodelovanja na vseh zdravstvenih ravneh je sploh želja za prihodnost, kot je dodal direktor BGP Kranj Marko Breznik.

Glede na to, da se v Sloveniji soočamo tudi s pomanjkanjem ginekologov, še zlasti na primarnem nivoju, so vsi trije sogovorniki poudarili pomen povezovanja BGP Kranj in njihovega kadra s primarnim nivojem na področju ginekološke obravnave na Gorenjskem.