Nagrajenci Milan Pregelj, Miro Meglič, Ivan Hovnik, Stanko Krenker in Dušan Volmajer ter predsednik Združenja vojaških gornikov Slovenije Slavko Delalut ( vsredini)

Vojaški gorniki v Poljčah

Člani Združenja vojaških gornikov Slovenije so na občnem zboru sklenili, da bo združenje še naprej vodil Slavko Delalut.

Poljče – V soboto so se v Natovem centru odličnosti za gorsko bojevanje v Poljčah na letnem programsko-volilnem občnem zboru srečali člani Združenja vojaških gornikov Slovenije. Tokrat so na srečanju volili organe združenja in sklenili, da bo organizacijo še naprej vodil dosedanji predsednik Slavko Delalut. Stari - novi predsednik Slavko Delalut je v uvodu predstavil glavne aktivnosti združenja v preteklem letu ter pohvalil dobro sodelovanje organizacije s Slovensko vojsko, posebej z Natovim centrom odličnosti za gorsko bojevanje v Poljčah ter 132. gorskim polkom Slovenske vojske na Bohinjski Beli. V organizaciji, ki šteje trenutno 350 članov, negujejo spomin na padle in umrle vojake v gorah; s tem namenom so lani uvedli dan spomina na umrle člane. V Vojašnici Boštjana Kekca na Bohinjski Beli pa je prav tako od lani v spominski sobi na ogled zbirka predmetov, ki jih je združenju podarila družina legendarnega vojaškega gornika in poveljnika polkovnika Franca Jernejca - Milčeta. Ob tem skrbijo tudi za to, da svoje znanje prenašajo na mlajše rodove, je poudaril predsednik Slavko Delalut.

Na srečanju so podelili tudi priznanja, štiri bronaste in eno srebrno medaljo Zveze vojaških gornikov Slovenije. Bronasto medaljo so prejeli: Ivan Hovnik, Stanko Krenker, Miro Meglič in Milan Pregelj, srebrno pa Dušan Volmajer. »Letošnji prejemniki medalj so s svojim delom in prizadevnostjo nedvomno zelo pripomogli k uspešnemu delovanju in večji prepoznavnosti Združenja vojaških gornikov tako doma kot v tujini. Po njihovi zaslugi in z njihovim požrtvovalnim delom se je delo združenja še okrepilo in tudi na ta način prispevalo k uresničevanju poslanstva in vrednot, ki jih združenje skrbno neguje. Aktivni so bili na vseh področjih – na področju kulture, mednarodnega sodelovanja, pohodništva in negovanja domoljubja ter ohranjanja zgodovinskega spomina na padle in umrle v gorah,« je zapisano v obrazložitvi priznanj.