Pomembni zmagi Triglava in Domžal

Kranj – Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi so konec tedna odigrali tekme tridesetega kroga. Do nove zmage so prišli tako nogometaši kranjskega Triglava kot Domžalčani, oboji na gostovanju. V petek so triglavani gostovali v Velenju, z 0 : 1 premagali domačine in osvojili pomembne tri točke. V 19. minuti je po kotu v kazenskem prostoru domačinov najvišje skočil Milan Milanović in z glavo neubranljivo zadel za vodstvo Gorenjcev. To je bil tudi edini zadetek na tekmi. Nogometaši Domžal so gostovali pri Muri v Murski Soboti. V izenačeni tekmi so izkoristili priložnost in z natančnim strelom po tleh v dolgi kot je v 75. minuti zadel Amel Jakupović. Na lestvici še naprej vodi Olimpija pred Celjem in Mariborom. Domžale so s 33 točkami na osmem mestu, Triglav pa je deveti, za osmim mestom zaostaja za dve točki. V 31. krogu bodo Domžale v petek doma igrale proti ekipi CherryBox 24 Tabor Sežana (začetek tekme ob 20. uri), Triglav pa v nedeljo doma proti Olimpiji (začetek tekme ob 17. uri).