Učinkovita uporaba tehnologij

Mestna občina Kranj je na svoji spletni strani odprla javno razpravo o osnutku Strategije digitalnega razvoja pametnega mesta in skupnosti Kranja.

Na kranjski občini vabijo občanke in občane, podjetja, zavode, nevladne organizacije, laike in strokovnjake na področju digitalizacije, da se seznanijo s predlogom strategije in posredujejo komentarje, kritike, predvsem pa dodatne predloge za izboljšanje.

Kranj – Kranjska občina je svoje strateške usmeritve opredelila v Trajnostni urbani strategiji do leta 2030, hkrati pa se odgovorni zavedajo, da vsesplošna digitalizacija ni samo trend, ki se mu je treba prilagoditi, ampak tudi priložnost za pospešen razvoj občine. Da bi zagotovili tudi urejeno informacijsko okolje z jasno koordinacijo razvoja, povezanimi procesi in platformami, razumljivimi in dostopnimi podatki ter zmogljivo infrastrukturo, so pripravili še Strategijo digitalnega razvoja. Ta bo služila kot učinkovita podpora vsem procesom v lokalni skupnosti, njihovemu povezovanju, izmenjavi podatkov, okolju za hiter razvoj novih storitev za občane in za sodelovanje vseh deležnikov v mestu tudi pri oblikovanju digitalne podobe Kranja.

»Učinkovita uporaba možnosti digitalnih tehnologij bo prispevala k večjemu zadovoljstvu občank in občanov, k večji učinkovitosti lokalnega gospodarstva, in to ob spoštovanju načel trajnostnega razvoja, ki omogočajo tudi dolgoročno premišljeno in nenehno izboljševanje bivanjskega in delovnega okolja v Kranju. Hkrati želi mesto tudi s pomočjo premišljene digitalizacije okrepiti svojo regionalno vlogo in krepiti identiteto sodobne vzorčne lokalne skupnosti, katere zgledom bodo sledila tudi druga okolja,« pojasnjujejo na kranjski občini in dodajajo, da v javno razpravo dajejo osnutek strategije, saj želijo pridobiti in upoštevati mnenja prebivalcev, gospodarstva in stroke za razvoj skupnega digitalnega okolja.

Z osnutkom se je že seznanil Strateški svet za pametno mesto in pametno skupnost Kranj, predvidoma do konca leta ga bo obravnaval tudi mestni svet. Dokument, ki je objavljen na spletni strani občine, opredeljuje splošna načela razvoja, pa vendar tudi zelo konkretno določa vsebinska področja delovanja ter predlaga konkretne konceptualne rešitve informacijskega okolja. Na kranjski občini k sodelovanju tako vabijo občanke in občane, podjetja, zavode, nevladne organizacije, laike in strokovnjake na področju digitalizacije. Predloge sprejemajo do 21. septembra.