Zadnji gorenjski derbi v tej sezoni so dobili nogometaši Domžal. / Foto: Gorazd Kavčič

Celje prvak, Triglav v kvalifikacije

S slavjem Celjanov se je zaključil redni del nogometne sezone, kranjski Triglav pa zdaj čakajo kvalifikacije za obstanek med prvoligaši.

Kranj – V sredo so nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi odigrali tekme zadnjega kroga. V Domžalah je bil na sporedu gorenjski obračun med domačimi Domžalami in Triglavom. Tekma se je zaradi močnega dežja začela z zamudo. V 29. minuti je padel prvi gol, ki ga je dosegel Matej Podlogar. V 85. minuti so domačini z zadetkom Mattiasa Käita vodstvo podvojili, končni izid srečanja pa je dve minuti kasneje postavil Gaber Petric, ki je odbito žogo po strelu Luke pospravil za hrbet vratarja Domžal Kranjčana Grega Sorčana.

Derbi kroga med nogometaši Celja in Olimpije se je končal neodločeno z 2 : 2. Celjani, ki so za naslov prvaka potrebovali le neodločen rezultat, so se prvič veselili zaslužene lovorike. Na evropski sceni bodo poleg njih sodelovali še nogometaši Maribora kot drugi, Olimpija, ki je pristala na tretjem mestu, ter pokalni zmagovalec Mura, ki je osvojila četrto mesto. Domžalčani so osvojili osmo mesto, nogometaši kranjskega Triglava pa bodo kot deveti poskušali prvoligaški status obdržati skozi kvalifikacije, ko se bodo pomerili z ekipo Gorice. Prvo kvalifikacijsko tekmo bodo odigrali še to nedeljo v Gorici, drugo pa nato v četrtek v Kranju.