Triglavani stopnico pred obstankom v prvi ligi

Nogometaši Triglava so na prvi kvalifikacijski tekmi za popolnitev prve lige remizirali z Gorico, druga tekma bo v četrtek v Kranju.

Kranj – Nogometaši Gorice kot drugouvrščene ekipe druge lige in Triglava kot devete ekipe prve lige so v nedeljo odigrali prvo kvalifikacijsko tekmo za igranje v prvi slovenski nogometni ligi v sezoni 2020–2021.

Prvo dejanje boja za prvo ligo se je končalo brez zmagovalca (1 : 1). Obe ekipi sta tekmo začeli brezkompromisno. Prvo priložnost za zadetek so si pripravili domačini, ko se je v dobri priložnosti znašel nigerijski napadalec Bede Amarachi Osuji, a je njegov strel ukrotil vratar Triglava Jalen Arko. V nadaljevanju so dvakrat zapretili Kranjčani, a je strel Gabra Petrica za las šel mimo vratnice, po strelu Rena Wilmotsa pa se je izkazal domači vratar Darko Marjanovič. Gostitelji so se zanašali na atletske sposobnosti Nigerijca, ki je v 27. minuti na spreten in zvit način izkoristil podajo in Gorico popeljal v vodstvo z 1 : 0. Veselje Primorcev ni trajalo dolgo. Čez tri minute so se veselili triglavani. Po kotu se je na pravem mestu znašel Kristjan Arh Česen in izenačil na 1 : 1. Po tem zadetku so bili v terenski premoči varovanci trenerja Vlada Šmita, pripravili so si nekaj obetavnih priložnosti, a se rezultat ni spremenil.

Odločitev o tem, kateri klub bo poleg Celja, Maribora, Olimpije, Mure, Aluminija, Brava, CherryBox 24 Tabor Sežana, Domžal in Kopra v prihodnji sezoni igral v prvoligaški druščini, bo padla v četrtek v Kranju. Druga kvalifikacijska tekma se bo začela ob 17. uri. Število vstopnic je omejeno.