Na startu je bilo več kot 150 kolesarjev. / Foto: Tina Dokl

Laura prvič kraljica Krvavca

Kolesarji so se pomerili na vzponu na Krvavec. Letos krona za Gorenjko Lauro Šimenc, ki je postavila nov ženski mejnik, in Dolenjca Mateja Mercina.

Dvorje pri Cerkljah – Vzpon za kolesarskega kralja in kraljico Krvavca je letos potekal v petnajsti izvedbi. Na startu je bilo v soboto 156 kolesarjev.

Med moškimi je bil prvi v cilju Italijan Andrea Calza (Bike shop racing), ki je letos na tekmah v Sloveniji zabeležil že kar nekaj zmag. Njegov čas je 36 minut in 55 sekund. Ker podelitev za kralja in kraljico Krvavca šteje le za kolesarje s slovensko licenco, so okronali sicer četrtouvrščenega Mateja Mercina (JB Team Novo mesto, 39:28). Pred njim sta bila v cilju še Kristian Grünfeld (ŠD Rudnik Ljubljana, 37:58), ki nima licence, in Italijan Elia Carta (ASD Cottur, 38:18). Krona kraljice pa je ostala na Gorenjskem. Najhitrejša je bila Laura Šimenc (BK Umag), v cilj na Jezercih na Krvavcu je prišla v času 45 minut in 26 sekund. Drugo mesto je osvojila Eva Zorman (Ganesha team, 46:21), tretje pa Katarina Novak (Bikerepublic, 47:08). Brez krone je letos ostala Špela Škrajnar, ki je bila kraljica Krvavca že desetkrat. »Vzpon na Krvavec mi v resnici ni preveč všeč, zato ga skoraj nikoli ne izberem za trening. Letos sem v kar dobri formi in sem si ga zato želela odpeljati. Še nikoli nisem bila kraljica Krvavca. Za nastop sem se odločila pred enim tednom. Lani, ko je ta vzpon štel tudi za naslov državnih prvakov v vzponu, sem imela malo pod Ambrožem okvaro na pnevmatiki. Letos sem vzpon odpeljala zelo kontrolirano. Vedela sem, kako hitro lahko grem, brez da bi preveč tvegala, in tudi na začetku si nisem zastavila prehitrega tempa. S časom sem zadovoljna, saj je daleč najboljši čas vzpona žensk na dirkah in tudi na Stravi. Ni mi bilo pretirano težko,« je z doseženim zadovoljna Laura Šimenc, ki je v letošnji sezoni v zares odlični formi. »Letošnjo sezono sem se prvič po petih letih od povsem svojih kolesarskih začetkov odločila izpeljati brez trenerja. V bistvu sploh nisem želela prav dosti dirkati. S kolesom se vozim za čisti užitek. Ne delam intervalov oziroma si zastavim cilj, da sama sebe preverim na kakšnem odseku na Stravi. Zelo pa uživam v kolesarjenju po hribih in v tem, da je vse bolj sproščeno. Sproti se odločam glede ciljev, saj je v tem koronaletu res težko načrtovati dosti vnaprej,« je še povedala Šimenčeva.

Kolesarski vzpon za kralja in kraljico Krvavca je organiziralo ŠD Bam.Bi iz Trboj, štel pa je za Pokal Slovenije za amaterske kategorije.