V sredo so odbojkarji Hiše na kolesih Triglav v dvorani na Planini ugnali ekipo Hoč. / Foto: Gorazd Kavčič

Pred prekinitvijo slavje Kranjčanov

Odbojkarji Hiše na kolesih Triglav so v sredo zvečer v dvorani na Planini ugnali ekipo Hoč, prav tako v sredo pa so v Odbojkarski zvezi Slovenije sklenili, da za dva tedna prekinejo vsa tekmovanja.

Kranj – Kranjski odbojkarski prvoligaši iz ekipe Hiša na kolesih Triglav so minulo sredo odigrali preloženo tekmo petega kroga državnega prvenstva. Varovanci trenerja Saša Ropa so že takoj želeli dokazati, kdo je gospodar parketa dvorane na Planini, in povedli s 5 : 0 ter nato z zmago zaključili prvi niz. Drugi niz so dobili gostje, zelo napet pa je bil nato tretji niz, ki so ga po trdem boju vendarle dobili igralci ekipe Hiše na kolesih Triglav.

Četrti niz so nato bolje začeli gostje, Kranjčani pa so z veliko borbenostjo obrnili potek tekme ter na koncu slavili z rezultatom 3 : 1 (21, -20, 30, 21).

Že v sredo je predsedstvo Odbojkarske zveze Slovenije sklenilo, da z namenom zajezitve in obvladovanja epidemije covida-19 za 14 dni prekine vsa tekmovanja pod okriljem OZS, tako da je bila tekma v Kranju zadnja pred prekinitvijo. »Mislim, da je trenutno v štirih ekipah prisoten koronavirus, zato se je zveza odločila, da se liga zamrzne in da inkubacijske dobe minejo. Tudi mi smo v klubu že imeli okužbe in smo novega načina dela vajeni. Trenirali bomo naprej in se skušali čim bolje pripraviti za nadaljevanje letos izredno močne lige. Trenutno smo s petim mestom na lestvici lahko zadovoljni, čeprav v popolni postavi nismo igrali še niti ene tekme,« je po sredini tekmi povedal domači trener Sašo Rop.