Po dolgem nizu zmag poraz Jeseničanov

Kranj – Hokejisti v Alpski hokejski ligi so pretekli konec tedna nadaljevali s tekmami rednega dela. HDD SIJ Acroni Jesenice je v četrtek gostovalo pri SHC Fassa Falcons. Gorenjci so zmagali z 1 : 2 (0 : 1, 1 : 0, 0 : 1), oba zadetka pa je dosegel Jaka Sodja. Novo gostovanje so imeli v soboto, in sicer v italijanski Cortini. Tekma se je končala z zmago S.G. Cortina Hafro z 2 : 1 (0 : 1, 1 : 0, 1 : 0). Za Jeseničane, ki so tako prekinili dolg zaporedni niz zmag, je v prvi tretjini zadel Erik Svetina. Na lestvici vodi HK SŽ Olimpija, HDD SIJ Acroni Jesenice pa so na tretjem mestu. Danes bodo železarji igrali doma. Ob 20. uri se bodo pomerili z Red Bull Hockey Juniors. Tekme rednega dela so se nadaljevale tudi v Internacionalni hokejski ligi. V četrtek se je med HD Hidria Jesenice in HK TRUE Celje končala z zmago Jeseničanov s 6 : 1 (1 : 1, 4 : 0, 1 : 0), v Kranju pa je HK Triglav po podaljških s 3 : 2 (0 : 1, 1 : 1, 1 : 0, 1 : 0) premagal HK MK Bled. V soboto so se v Celju pomerili hokejisti HK TRUE Celje in HD Hidria Jesenice. Slednji so zmagali z 1 : 6 (1 : 3, 0 : 1, 0 : 2). Na Bledu se je tekma med hokejisti HK MK Bled in HK Triglav končala z rezultatom 0 : 6 (0 : 2, 0 : 2, 0 : 2) v korist triglavanov, ki še naprej vodijo na lestvici.