Dirka po Baskiji Rogliču, Pogačar tretji

Kranj – V soboto se je s šesto etapo končala kolesarska Dirka po Baskiji. Razgibana etapa je dala odgovor o končnem zmagovalcu. Po letu 2018 je to znova postal Primož Roglič (Jumbo-Visma), potem ko je zadnjo etapo končal na drugem mestu. V skupnem seštevku je za 52 sekund prehitel moštvenega kolega Jonasa Vingegaarda, najboljšega mladega kolesarja na dirki, tretji pa je bil Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Njegov zaostanek je 1 minuta in 7 sekund. »Upali smo, da bo etapa za nas potekala malo drugače. Sprva smo poskušali nadzorovati dirko, toda ko je napadla Astana, jim je uspelo hitro ustvariti vrzel in z Marcom Hirschijem smo bili prisiljeni loviti, čeprav je bilo že malo prepozno. Boril sem se za uvrstitev na stopničke. Tako psihično kot fizično je bila to ena najbolj zahtevnih etap v moji karieri,« je povedal Tadej Pogačar, kolesar s Klanca pri Komendi. Njegov klubski kolega Kranjčan Jan Polanc je dirko končal na skupno šestdesetem mestu.