Obiskovalci festivala si bodo ogledali tudi pisane travnike.

Festival alpskega cvetja

Prihajajoči konec tedna se v Bohinju začenja tradicionalni, letos že petnajsti Mednarodni festival alpskega cvetja. Tokrat je rdeča nit dvotedenskega festivala rek Za vsako bolezen rož'ca raste, potekal pa bo delno v živo in delno virtualno.

Bohinj – Prireditev se bo začela s petkovim uvodnim virtualnim dogodkom in nato še s sobotnim dogajanjem v živo. V Bohinjski Bistrici bodo tako med 8. in 15. uro pripravili tržnico z živo glasbo, pri vodnjaku v Nemškem Rovtu bodo ob 10. uri pokazali, katere divje rastline so primerne za pripravo hrane in kako, s parkirišča pred Gostilno Danica pa ob 16. uri organizirali čebelarsko vodeno doživetje z naslovom Rajža do Rožičevega čebelnjaka. Delavnica in pohod sta plačljiva.

Sledi niz virtualnih dogodkov, med katerimi so različne delavnice za otroke in odrasle, predavanja, izobraževanja, okrogle mize in celo koncert v naravi pa tudi premiera filma o najdebelejši slovenski smreki Bohinjska kraljica, ki ga bodo pred spleta predavali v nedeljo ob 19. uri.

V torek v centru TNP Bohinj v Stari Fužini ob 16. uri organizirajo družinski sprehod po travniku z biologinjo, od 17. ure naprej pa bo tam na ogled razstava z naslovom Invazivne tujerodne vrste, naše nezaželene sosede.

V ponedeljek, 7. junija, bo ob 16. uri na sporedu strokovno vodenje po šotnem barju Goreljek, ob 17. uri pa v Centru TNP v Stari Fužini vezenje cvetličnih motivov; obe delavnici sta brezplačni, prav tako kot predavanje o vpeljavi pridelave ohranjevalnih semenskih mešanic za obnovo degradirane travne ruše v sredo, 9. junija, prav tako v centru TNP v Stari Fužini.

Festival bodo zaključili s sobotno tržnico z živo glasbo v Stari Fužini in virtualnim dogodkom drugi konec tedna v juniju.

Organizator Turizem Bohinj pri tem poudarja, da lahko obiskovalci na festivalu njihove pisane travnike, dišeče zelene gozdove, pestro mrežo pohodniških poti, dih jemajoče razglede, dobrote in mojstrovine z lokalne tržnice ter okusne cvetlične menije v polni meri doživijo na organiziranih dogodkih ali individualno. V ta namen so pripravili digitalne vodnike, virtualne dogodke pa bodo domačini predstavili v slovenskem jeziku, pri čemer bodo nekateri izmed njih imeli angleške napise. Virutalni dogodki bodo objavljeni na spletni strani, dogodku na Facebooku in seznamu predvajanja na YouTubu.