Mitja Okorn / Foto: osebni arhiv, arhiv Gorenjskega glasa

Dokumentarni film Covid-19

V želji, da bi prispevali k odločitvi čim večjega števila posameznikov za cepljenje, je bil posnet dokumentarni film Covid-19, ki odstira osebne zgodbe posameznikov in ozavešča o pomembnosti cepljenja. Režiral ga je Mitja Okorn, prvič bo na ogled nocoj na Televiziji Slovenija in Planet TV.

Ljubljana – Večina ljudi, ki zboli za covidom-19, okreva v nekaj tednih. Nekateri pa zbolijo za hujšo obliko bolezni in ti potrebujejo zdravniško pomoč. Številni med njimi so bitko z boleznijo tudi izgubili. Poleg tega lahko nekateri simptomi vztrajajo več mesecev ali se pojavijo po okrevanju. Te težave imenujejo dolgotrajni covid. Prizadene lahko vsakogar, tudi tiste, ki so bolezen preboleli doma in v lažji obliki. V želji, da bi prispevali k odločitvi čim večjega števila posameznikov za cepljenje, je bil posnet dokumentarni film Covid-19, ki ozavešča o pomembnosti cepljenja, da se preprečijo najhujši poteki te bolezni. K sodelovanju so povabili svetovno znanega režiserja Mitjo Okorna v okviru kampanje s sloganom Nalezimo se dobrih navad – cepimo se. Okorn odstira resnične osebne zgodbe posameznikov, ki so preboleli covid-19 in še vedno čutijo posledice dolgotrajne bolezni.

Film bo na ogled danes, 24. septembra, ob 21.30 na TV Slovenija (prvi program) in ob 22.25 na Planet TV ter v nedeljo, 26. septembra, ob 18.30 na Pop TV in ob 19.30 na Nova24TV. S ponedeljkom pa bo celotni dokumentarec dostopen tudi na kanalu vlade na YouTubu.

Da je lahko povedal njihove zgodbe, pa je moral Okorn najprej prepričati sebe. »Preden sem se odločil za sodelovanje, sem se moral o bolezni in njenih posledicah prepričati sam in ugotoviti, ali je cepljenje sploh dobra ideja, pametna izbira. Zato sem želel dobiti informacije iz prve roke, se pogovoriti s prebolevniki, njihovimi najbližjimi in zdravstvenim osebjem, ki je zanje skrbelo. To so njihove zgodbe,« pravi režiser.