V Komendi so se pomerili tekmovalci iz 36 klubov.

V Komendi ponovno judoisti

Minuli konec tedna je v Komendi potekalo tekmovanje v judu, tokrat ponovno z mednarodno udeležbo.

Komenda – V soboto je Društvo borilnih veščin Komenda skupaj z Judo zvezo Slovenije organiziralo šesti Pokal Komende za starostne kategorije od U10 do U16. V komendski športni dvorani se je pomerilo 446 tekmovalcev. Med prijavljenimi je bilo 36 klubov, tekmovalci pa so prišli tudi iz Moldavije, Češke ter Bosne in Hercegovine.

»Število udeležencev nas je presenetilo, saj je v času epidemije težje organizirati tekmovanje. Čeprav bi bili v dvorani lahko tudi gledalci, se zaradi varnosti nismo odločili za to, tako da si lahko starši in vsi drugi vse borbe, ki potekajo na treh tatamijih, ogledajo v živo po spletu,« je povedal predsednik društva Boštjan Veinhandl, ki ob izboljšanju epidemiološke si­t­uacije v prihodnjem letu pričakuje še večjo mednarodno udeležbo.

Najuspešnejši klub na turnirju je bil SSS Judo Moldova, sledili so domači Komendski tekmovalci, ki pa so se zaradi prednosti domačega terena in velikega števila tekmovalcev pokalu odrekli, na tretje mesto pa so se uvrstili člani Apolon Maribor.

Judoisti iz komendskega kluba tudi sicer v letošnji sezoni žanjejo precej uspehov in med 49 slovenskimi klubi trenutno zasedajo 11. mesto. V zadnjem času so na državnih prvenstvih dosegli kar nekaj uspehov. Na državnem prvenstvu U14 so po doseženih medaljah osvojili tretje mesto, v U16 so osvojili tri medalje ter dve v U23. V klubu, ki gradi na razvoju mlajših generacij judoistov, imajo tudi že pet kategoriziranih športnikov.