Najboljšo uvrstitev je med slovenskimi smučarkami dosegla Meta Hrovat. / Foto: arhiv Gorenjskega glasa

Bassinovi prvi veleslalom v Kranjski Gori, Hrovatova deveta, Dvornikova 23

Italijanka Marta Bassino je zmagovalka prvega od dveh veleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Kranjski Gori. Francozinja Tessa Worley je osvojila drugo mesto, Švicarki Michelle Gisin je pripadlo tretje mesto. Točke sta osvojili dve Slovenki. Meta Hrovat z devetim in Neja Dvornik s 23. mestom.

Kranjska Gora – Štiriindvajsetletna italijanska smučarka je bila najbolj prepričljiva že na prvi progi. V finalu uvodne preizkušnje 57. Zlate lisice je odbila napade vseh konkurentk za še tretjo veleslalomsko zmago v tej sezoni, četrto karierno. Vse zmage ima v veleslalomu.

Pred njenim nastopom je bila na vrhu razpredelnice Worleyjeva, ki je boj za zmago izgubila za osem desetink. Francozinja je bila na prvi progi peta. Zaostanek Gisinove na tretjem mestu je znašal 1,46 sekunde.

Pred letošnjo Zlato lisico je bila na vrhu veleslalomskega seštevka Federica Brignone, ki pa je bila počasnejša od rojakinje Bassinove (300 točk) tako na prvi kot na drugi progi. S petim mestom je za 50 točk izgubila vodstvo v seštevku discipline. Na tretje mesto v veleslalomskem seštevku se je prebila Gisinova, ki ima po novem stopničke v petih klasičnih disciplinah alpskega smučanja.

Prvi slovenski nastop je bil danes s številko 11, ki jo je nosila domačinka iz Podkorena. Hrovatova je za vodilno po prvi vožnji zaostala 1,63 sekunde za deveto mesto, na katerem je ostala tudi po finalu.

Na lanski Zlati lisici, ki je bila prav tako v Kranjski Gori, a v povsem drugačnih razmerah, je osvojila tretje mesto. Ob finalnem nastopu Hrovatove je bila na vrhu Lara-Gut Behrami, za katero je Hrovatova zaostala 12 stotink sekunde. Njen končni zaostanek je znašal 2,97 sekunde.

Hrovatova, ki je imela decembra težave s hrbtno mišico, je drugič v tej sezoni končala v prvi deseterici, potem ko je bila šesta na veleslalomski premieri v Söldnu.

Organizatorji so morali po prestavitvi tekme iz Maribora v enem tednu pripraviti tekmovalno podlago iz skoraj nič. V Kranjski Gori so se spopadli tudi z dvometrsko snežno podlago ter jo uspeli utrditi in preparirati z vodo, pri čemer so jim šle na roko tudi zelo nizke temperature.

Da je bila podlaga zelo trda, a tudi zelo dobra, je potrdil pogled na seznam finalistk, ko je kar pet tekmovalk s startnimi številkami višjimi od 50 nastopilo v finalu.

Med njimi tudi Neja Dvornik, ki si je s številko 56 priborila 24. izhodišče z zaostankom 3,01 sekunde za vodilno. Po finalu s svojo vožnjo ni bila najbolj zadovoljna, si je pa 20-letnica na svojem enajstem veleslalomu privozila premierni veleslalomski finale ter osvojila krstne veleslalomske točke v svetovnem pokalu. Drugič v karieri se je uvrstila v najboljšo trideseterico, potem ko je bila lani novembra 28. na slalomu v Leviju.

Tretja slovenska finalistka Tina Robnik ni ponovila lanskega dosežka, ko je na podkorenski strmini pristala tik pod zmagovalnem odru na šestem mestu. Lučanka je imela obilico težav že na prvi progi ter je za las s 30. časom ujela še en nastop, ki pa se je končal že po dveh zavojih.

Na prvi pogled se je zdelo, kot da je v drugem zavoju pri obremenitvi začutila bolečino v kolenu. Za zdaj ne kaže, da bi lahko šlo za hujšo poškodbo, bo pa vseeno šla na pregled k zdravniku. Robnikova je še na tretjem veleslalomu v sezoni ostala brez uvrstitve.

Na startu prve vožnje je bilo šest Slovenk. Andreja Slokar, 63. na startu, je bila na koncu 32. Drugo vožnjo je zgrešila za 15 stotink sekunde.

Iz najboljše trideseterice je izpadla Ana Bucik na 39. mestu (+4,38). Brez finala je ostala tudi Ilka Štuhec na 40. mestu (+4,42). Štuhčeva je nastopila na prvem veleslalomu v dveh letih.

Na isti strmini bo v nedeljo še en veleslalom. Zlata lisica je letos v Kranjski Gori namesto v Mariboru vsega skupaj devetič ter petič v zadnjih desetih letih. Prvič v zgodovini pa je Zlata lisica brez množic navijačev v ciljni areni. Zaradi ukrepov za zajezitev novega koronavirusa namreč tekmovanje poteka brez gledalcev.

Na vrhu seštevka zime ostaja Slovakinja Petra Vlhova (749 točk), ki je pristala tik pod zmagovalnim odrom na četrtem mestu. Prva izzivalka Gisinova zaostaja 114 točk.

Najvišje uvrščena Slovenka je na 21. mestu Štuhčeva (142 točk). Hrovatova (69 točk) pa je na 13. mestu najboljša v seštevku veleslaloma.

Oddajte svoj komentar

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

PREDAVANJA / Škofja Loka,

O ukvarjanju s homeopatijo

PRIREDITVE / Kranj,

Navigacija ?GPS v gorah

IZLETI / Naklo,

S kolesom v Otoče

PRIREDITVE / Milje,

Koncert citrark Notice

PRIREDITVE / Jesenice,

Mladost mesta rdečega prahu

 

 
 

 

 
 
 

Za pravico do groba in spomina / 10:49, 16. april

Za 70% SLO populacije je to drugorazredna tema. Slovenci radi mečejo v brezna in jame kar jim je viška v kleti in okoli hiše. Takrat so bili...

Za pravico do groba in spomina / 19:13, 15. april

Cerkev in Dežman bodo še trdili, da so se domobranci borili za svobodno Jugoslavijo. Kaj pa če bi še pogledali koliko gorja so naredili sami...

Neznanka vstopila v odklenjeno stanovanje / 19:09, 15. april

Stari časi, ko si pustil odklenjena vhodna vrata v stanovanje in šel brez skrbi naokoli, so že zdavnaj minila. Ampak nekateri se teh navad ne morejo znebiti, potem je pa groza.

Če operater konča v stečaju / 19:07, 15. april

Sam se v ta predlog za stečaj ne vtikam, ker enostavno ne poznam dobro situacije. Me pa na splošno moti, v kolikor gre kdo v stečaj, podjetj...

Dela na Betinu predčasno končana / 09:47, 15. april

Skupni načrt, časovnica se mi pa za ta projekt, ki ni majhen, zdi precej čuden. Okoli Bleda bi morala biti obvoznica fertik, tko da bi sedaj...

Je bil gradbeni poseg na Veliki planini nezakonit / 09:01, 9. april

Skrajni čas je bil, da se je elektrificiralo tudi pastirsko naselje "Veliki stan", saj so inšpektorji neprestano kaznovali in grozili kmetom...

Gradivo za drugi tir do Kranja pripravljeno / 18:45, 7. april

Orehek je od Kranja oddaljen cca 2km. Kako bo vlak ustavil v Kranju, če bo na Orehku njegova hitrost 160km/h?
Zakaj ni v planu izgradnja ŽP na Orehku vsaj za lokalne vlake?