V dvorani Poden so, tudi po zaslugi Curtisa Whita (na sliki z žogo), slavili člani ekipe LTH Castings. / Foto: Gorazd Kavčič

Znova vroč gorenjski derbi

V škofjeloški Športni dvorani Poden sta se pomerili košarkarski ekipi domačega LTH Castingsa in kranjskega moštva ECE Triglav, domača ekipa pa gostom ni dovolila preobrata in je na koncu zmagala.

Škofja Loka – Kljub ponedeljkovemu večeru so bile tribune Športne dvorane Poden ob gorenjskem derbiju dobro zasedene, saj so na zadnji tekmi 19. kola v ligi Nova KBM košarkarji LTH Castingsa gostili sosede iz moštva ECE Triglav Kranj.

Ločani so dvoboj odprli odlično in povedli, Kranjčani pa so nato izid poravnali. Po novem naletu so domačini vodili za deset točk in tudi ob polčasu so imeli varovanci domačega trenerja Luke Bassina dvanajst točk naskoka.

V drugem delu so gostje zaostanek znova zmanjšali, na začetku zadnje četrtine pa je kazalo celo na preobrat. Domačini so nalet Kranjčanov ustavili in zmagali z rezultatom 86 : 75.

»Triglav je mlada in agresivna ekipa, ki se ne predaja. Nam je danes uspelo malce zajeziti njihovo agresivnost in smo bili tudi mi agresivni. Sicer pa je bila to naša ekipna zmaga, saj je k njej vsak, ki je stopil na igrišče, prispeval svoj delček,« je po tekmi povedal domači trener Luka Bassin.

Z desetimi zmagami se je LTH Castings povzpel na četrto mesto, ECE Triglav pa je s sedmimi zmagami na sedmem mestu.

Premagali vodilno ekipo

Že v sredo je bila nato uvodna tekma dvajsetega kola. V Šenčurju je domača ekipa GGD Šenčur gostila vodilno Krko. Domači košarkarji so v zadnji četrtini strli odpor gostov in zabeležili deseto zmago v državnem prvenstvu, saj so bili boljši z rezultatom 81 : 75, ter LTH Castings začasno zamenjali na četrtem mestu prvenstvene lestvice.

Jutri LTH Castings gostuje pri Hopsih Polzela, varovanci kranjskega trenerja Danijela Radosavljevića pa se bodo v domači dvorani na Planini jutri ob 18. uri pomerili z ekipo Kansai Helios Domžale. Domžalski košarkarji so trenutno pri 15 prvenstvenih zmagah in so uvrščeni na drugo mesto prvenstvene lestvice.