Lokalna novica
je kraljica

Časopisno založniško podjetje Gorenjski glas, d.o.o., Kranj je osrednja medijska hiša na Gorenjskem, ki izdaja tiskane časopise, spletne strani in knjižne edicije. Vsem izdelkom je skupno eno – kakovostna vsebina, ki je doma na Gorenjskem.

Osrednji izdelek, časnik Gorenjski glas izhaja dvakrat tedensko s številnimi tematskimi in lokalnimi prilogami, periodično pa izhajajo tudi samostojne lokalne in regionalne publikacije, ki sestavljajo mrežo lokalnega tiska, ter knjige, povezane z Gorenjsko. Lokalne priloge brezplačno prejemajo vsa gospodinjstva v posameznih občinah oziroma krajevnih skupnostih. Po obsegu te priloge predstavljajo že tretjino časopisa.                                

Časopis Gorenjski glas je začel izhajati leta 1947 kot tednik, odtlej je pridobil prepoznavnost in zveste bralce ter oglaševalce. Raziskava branosti in bralcev kaže, da je Gorenjski glas tipičen regionalni časopis, ki z naklado 19 tisoč izvodov doseže 65.600 bralcev. Po lastnostih občinstva je Gorenjski glas tradicionalen časopis s širokim krogom zvestih bralcev – najpogosteje ga bralke in bralci vzamejo v roke povprečno pri tridesetih letih, ko ustvarijo družino, in nato bralci tudi ostanejo. Časopis berejo v urbanem okolju in tudi na podeželju, ki se je na Gorenjskem v minulih letih zelo moderniziralo. 

Poleg razvoja tiskanih izdelkov se je družba v zadnjih letih utrdila tudi kot ponudnik osrednje gorenjske spletne strani Gorenjskiglas.si, preko katere na najbolj sodoben način streže vsebine tako domačim uporabnikom kot tistim, ki živijo daleč stran, a jih zanima dogajanje na Gorenjskem. Spletna stran Gorenjskiglas.si ima po raziskavi MOSS mesečni doseg 30 tisoč oziroma 2,2% slovenskih obiskovalcev. Prikazov strani je okoli 240 tisoč, obiskov pa 115 tisoč mesečno.

Gorenjski glas zadnja leta pospešeno vlaga v razvoj in uporabo novih tehnologij, da bi še razširila svojo vidljivost na novih elektronskih kanalih in poglobila možnosti sodelovanja javnosti z medijem ter okrepila komunikacijsko ozaveščenost bralcev in članov širše skupnosti. 

Podjetje je tudi razvojno aktivno: s projektom Digitar je poskrbelo za digitalizacijo celotnega arhiva časopisa vse od začetka izhajanja, dostop do arhiva bomo omogočili tudi javnosti. Dvojezični projekt Sosed/Nachbar pa služi medregijskemu povezovanju in izmenjavi na področju kulture in gospodarstva Gorenjske in avstrijske Koroške. 

Pri pripravi vsebin se zaposleni v družbi Gorenjski glas, d.o.o., Kranj držimo načela, da so lokalne novice za lokalno prebivalstvo najbolj pomembne. Lokalna novica je kraljica, je naš slogan, in to bo zagotovo držalo tudi v prihodnje.

Kranj 22°

jasno
vlažnost: 58 %
veter: V, hitrost: 11 km/h

7/24

petek

9/24

sobota

10/22

nedelja

Vremenska napoved

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

OBVESTILA / Preddvor, Naklo, Šenčur, 29. september 2023

Program medgeneracijskega sodelovanja

RAZSTAVE / Kranj, 29. september 2023

Tudi starost je lepa

RAZSTAVE / Gorenja vas, 29. september 2023

Fotografska razstava

IZLETI / Kranj, 30. september 2023

Izlet za člane MDI Kranj

RAZSTAVE / Bled, 30. september 2023

Razstava tapiserij

IZLETI / Kranj, 30. september 2023

V deželo kozolcev

RAZSTAVE / Šenčur, 30. september 2023

Mednarodna razstava bonsajev

OBVESTILA / Gozd - Martuljek, 30. september 2023

Srečanje ob svetovnem dnevu srca

 

 
 

 

 
 
 

Kolesarska pot skozi Sotesko v Bohinju / 04:10, 28. september

Ravnokar je zapora proge B.Bistrica-Jesenice, ki bo trajala mesec dni. V naslednjem letu bo spet nekaj dolgotrajnih zapor. Vzdrževanje Bohinjske proge ni poceni.

Kolesarska pot skozi Sotesko v Bohinju / 22:59, 27. september

Zgleda, da ga še niste vidu, avtovlaka. Ima tudi vagon, kjer je za običajne potnike. Zej bom pa nehou. Proga Jesenice na Primorsko mora osta...

Pozidati želijo najboljšo kmetijsko zemljo / 14:27, 27. september

Mene zanima, če kje v Sloveniji obstaja ne-najboljša kmetijska zemlja?

Kolesarska pot skozi Sotesko v Bohinju / 08:28, 27. september

Če se je pripeljal z avtovlakom potem ima verjetno avto. Zakaj bi avto pustil v Bistrici in šel naprej s kolesom?

Kolesarska pot skozi Sotesko v Bohinju / 06:17, 27. september

Rad bi vidu kerga, ki bi se iz Podbrda v Bistrco prpelou s avtocugom, naprej pa s kolesom v Diagnostični center na Bled. Al' pa h kšnmu advokatu u Radolco z biciklom.

Kolesarska pot skozi Sotesko v Bohinju / 10:26, 26. september

V Avstrji so podobno progo spremenili v kolesarsko stezo. Proga, ki ne pelje nikamor je samo breme državi. Vanjo vlagamo toliko, da zadostuj...

Kolesarska pot skozi Sotesko v Bohinju / 23:15, 25. september

G.Janez, vaš predlog mi je podoben temu : ... grajski oskrbnik Ignac Novak. Med letoma 1782 in 1787 je večkrat predlagal, da bi jezero osuši...